Informare

Lansarea proiectului START LA ANTREPRENORIAT!

2010-12-07

Astazi, 7 decembrie 2010, s-a lansat oficial proiectul „START la Antreprenoriat! – reducerea somajului prin stimularea dezvoltarii de noi afaceri din randul somerilor si creare de noi locuri de munca”.

Conferinta de lansare a avut loc la Camera de Comert si Industrie a Romaniei si a avut ca scop prezentarea obiectivelor si activitatilor proiectului atat reprezentatilor grupului tinta cat si reprezentatiilor institutiilor si organizatiilor cu rol si atributii in domeniul antreprenoriatului.

Evenimentul face parte dintr-o serie ampla de intalniri dedicate informarii, promovarii si cresterii gradului de constientizare in randul somerilor din trei regiuni de dezvoltare asupra asupra oportunitatilor de initiere de noi afaceri.